Aktualności Inwestycyjne

Korporacja Radex S.A., nominowana w Konkursie „Teraz Polska”, jest obecna na rynku już 22 lata.


W tym czasie firma zdobyła silną pozycję  w  ścisłej czołówce branży budowlanej w Polsce.


Po zmianach strukturalnych, wynikających z uwarunkowań racjonalnej polityki dostosowania firmy do możliwości efektywnych działań biznesowych, występując także w roli lidera konsorcjów tworzonych do realizacji dużych przedsięwzięć z udziałem specjalistycznych firm, Korporacja Radex S.A. ukształtowała i ugruntowała swoją specjalizację. Firma przyjęła rolę koordynatora przedsięwzięć z przygotowaniem inwestycji budowlanych, począwszy od etapu koncepcji poprzez proces uzgodnień oraz ich akceptacji, organizacji finansowania, aż do zakończenia budowy i przekazywania gotowych obiektów do użytkowania.


Tam, gdzie diabeł¸ nie może


 


Specjalnością spółki jest, miedzy innymi, pełnienie funkcji inwestora zastępczego dla wyjątkowo skomplikowanych, dużych projektów inwestycyjnych, w tym projektów realizowanych po raz pierwszy na terenie Polski. W szczególności dotyczy to budowy


obiektów, których parametry nie są przewidziane przez istniejące przepisy i warunki techniczne budowy. Różnorodność funkcji tych obiektów i zrealizowanych usług, duży stopień złożoności procesów technologicznych, rozmiar poszczególnych przedsięwzięć, nowoczesność technik zarządzania, wysoka ranga partnerów kontraktowych i ich pozytywne oceny, predestynują spółkę do uznania jej za podmiot wyjątkowy i unikalny w polskich warunkach, spełniający najwyższe standardy europejskie i Światowe. Korporacja Radex wzorcowo przeprowadziła największy w Warszawie proces inwestycyjny budowy osiedli mieszkaniowych związany z rewitalizacja zabytkowych obiektów Fortu Bema powiązany z innymi inwestycjami


w Dzielnicy Warszawa Bemowo. Przedsięwzięcie to obejmowało teren 148 ha miedzy ulicami: Obrońców Tobruku, Powązkowska, przedłużeniem Al. Armii Krajowej, Księcia Bolesława, Widawską, Osmańczyka i przedłużeniem ulicy Piastów Śląskich. Po zakończeniu całego procesu inwestycyjnego, zostało ono poddane zewnętrznej ocenie w drodze Konkursu PZITB, i wyróżnione tytułem „BUDOWA ROKU 2009”. Unikalność nagrodzonego procesu spowodowała zakwalifikowanie go przez Sàd Konkursowy do oceny indywidualnej oraz uznanie za podręcznikowy przykład Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Do procedur postępowania w nagrodzonym procesie inwestycyjnym Korporacja jako pierwsza zastosowała  w praktyce wyniki programu unijnego „LEONARDO DA VINCI”, które opracowane zostały z udziałem Politechniki Warszawskiej, uczelni z Irlandii, Anglii i Hiszpanii oraz wydane jako kompendium wiedzy dla menedżera budownictwa. Materiały te służą  m.in. do kształcenia  menedżerów - słuchaczy studiów podyplomowych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Osiągnięciem firmy w świadczeniu usług z zakresu zastępstwa inwestorskiego jest także realizacja budowy Osiedla Parkowego zlokalizowanego przy Forcie Bema, w rejonie ulic Księcia Bolesława i Obrońców Tobruku, gdzie na byłym wojskowym zdegradowanym obszarze ok. 13 ha wybudowano ponad 1700 mieszkań. Budynki mieszkalne wznoszone na tym osiedlu wielokrotnie były wyróżniane i nagradzane w konkursach PZITB (I i II nagroda dla najlepszych realizacji w Polsce) a zespół¸ budynków wykonanych dla dewelopera – Acciona Nieruchomości wyróżniony został Medalem Europejskim. Podstawą sukcesu w realizacji Osiedla były nowatorskie opracowania dla uchwalenia planu przestrzennego. W działalności Korporacji Radex należy także wyróżnić  sprawne wykonanie funkcji inwestora zastępczego w realizacji kompletnej infrastruktury na obszarze


21 ha oraz koordynatora budowy osiedla mieszkaniowego Moczydło Północ w Dzielnicy Ursynów. Przedsięwzięcie  to poprzedzone postępowaniem przetargowym w oparciu o przepisy prawa zamówień publicznych, wymagało zawarcia umów o finansowanie z 18-ma deweloperami, spółdzielniami mieszkaniowymi oraz Gminą Ursynów. Jego wykonanie zostało wysoko ocenione przez zleceniodawców, co znajduje potwierdzenie w referencjach i podziękowaniach otrzymanych przez Korporację Radex.


- Jesteśmy otwarci na każdego partnera krajowego i zagranicznego - mówi Janusz Sobieraj, prezes Korporacji RADEX SA. - oraz na ciekawe pomysły wymagające ujęcia ich w formy organizacyjne, organizowanie finansowania dla dowolnie dużych procesów inwestycyjnych i zadań a także innych instalacji i projektów przemysłowych, zakupu przedsiębiorstw itp. Jesteśmy otwarci na każda poważną propozycję współpracy na dowolnym etapie realizacji procesów inwestycyjnych. Podkreślamy, że naszą działalność reguluje wewnętrzny kodeks etyczny, który wyklucza podejmowanie działań na granicy legalności, działań nieetycznych lub działań naruszających zasady moralne – dodaje.


Społecznie odpowiedzialni


Korporacja Radex S.A. jest aktywna również na polu działań społecznych. Prezes firmy - Janusz Sobieraj - pełnił funkcję szefa zespołu doradców Fundacji Budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Wraz z Arcybiskupem Sławojem Leszkiem Głódziem – Metropolitą Gdańskim (byłym Biskupem Warszawsko-Praskim) jest także współzałożycielem  Fundacji Pomnik Praski, pełniąc  zarazem funkcję jej prezesa. Korporacja Radex SA była jednym z głównych darczyńców rzeźby „Praska Kapela Podwórkowa”, pierwszej w Europie „grającej” rzeźby, pokazanej w albumie firmy PHILIPS (rozpowszechnianym w 80 krajach, w sześciu językach) jako jedna z najciekawszych realizacji na Świecie.


Firma wspiera finansowo organizacje świeckie m.in. Gimnazjum Nr 1 w Cisnej, Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka, inicjatywy społeczne w dzielnicach Warszawy: Bemowo, Ursynów i Białołęka, Gminę Zielonka, Fundację i „Pomnik Praski”, Fundację Budowy Świątyni Opatrzności Bożej, budowę licznych kościołów w lewobrzeżnej i prawobrzeżnej j Warszawie, w Ołtarzewie i Konstancinie-Jeziornej, a także miejsca pamięci narodowej takie jak: Sanktuarium Narodowe Matki Boskiej Zwycięskiej „Cudu nad Wisłą” w Ossowie, wykonanie pomnika upamiętniającego Ofiary Katynia i katastrofy smoleńskiej dla Katedry w Gdańsku.


 ,


<< powrót do listy artykułów

Kontakt:

zdjęcie Kamila Branecka

Kamila Branecka

Dyrektor ds. Sprzedaży i Najmu

Zadaj nam pytanie* pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Serwisy JARTOM wykorzystują pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.
Akceptuję politykę prywatności
zamknij